پیچ و مهره یکی از پایه‌های اساسی صنعت

رئیس اتحادیه فروشندگان پیچ و مهره با اشاره به این مطلب که پیچ و مهره به عنوان یک وسیله واسطه‌ای و مصرفی یکی از پایه‌های اساسی صنعت در کشور به شمار می‌رود اذعان داشت: فقدان این کالای حساس و حیاتی در کشور، چرخه صنعت را با مشکلات بسیار زیادی مواجه می‌کند؛ لذا می‌توان گفت میزان تاثیرگذاری این صنف در اقتصاد کشور خیلی بالاست.

نورالدین مهری در خصوص ارتباط مستقیم و تنگاتنگ تولیدات صنف خود با زندگی روزمره عنوان کرد: در تمامی منازل و اماکن و به هر جا که بنگرید، کلیه وسایل و تجهیزات با پیچ و مهره مونتاژ شده است، لذا توجه و دقت در نوع متریال و نوع پوشش استفاده شده در این محصولات باید به گونه‌ای باشد که ضرری را متوجه مردم نکند.

وی با بیان این مطلب که اصناف یک چهارم از جمعیت کشور را پوشش می‌دهند، تصریح نمود: با عنایت به این که حدود سه میلیون واحد صنفی در سراسر کشور وجود دارد، باید گفت اصناف در شبکه‌های تولید و توزیع نقش بسزایی را ایفا می‌کند.

مهری ضمن ابراز خرسندی از روند فعالیت در اتحادیه متبوع خود اظهار داشت: فعالیت‌های این اتحادیه روز به روز رو به تکامل بوده و ذکر این موضوع مایه مباهات است که از ابتدای تاسیس اتحادیه تا به امروز بر اساس آمار، شاهد رشد ۱۲۰ درصدی فعالیت‌ها در این اتحادیه بودیم.

وی در خصوص رابطه اتحادیه فروشندگان پیچ و مهره با اعضای خود اذعان داشت: با توجه به این که اعضای تحت پوشش این اتحادیه در سه بخش مرکزی پایتخت مستقر هستند، اشراف کاملی نسبت به فعالیت آن‌ها داریم و در مناسبت‌های خاص، المان‌های فرهنگی، اجتماعی و گفتاری و آگاهی‌های لازم که اعضای این اتحادیه در برخورد و ارتباط با جامعه به آن نیاز دارند مورد توجه قرار می‌گیرد.

مهری بر لزوم تلاش برای ثبات نرخ‌های مصوب در این اتحادیه تاکید کرد و گفت: با توجه به تنوع بسیار بالای کالا در این صنف که در جاهای گوناگون کاربرد دارد واحدهای تحت پوشش اتحادیه به جهت دخالت در نحوه توزیع و ثبات حاکم بر نرخ کالاهای ارایه شده نقش بسزایی در اقتصاد کشور ایفا می‌کنند؛ بنابراین از اعضای این اتحادیه انتظار می‎رود در جهت روند رو به رشد و ارتقای سطح کیفی و کمی موارد مطروحه اعضای هیئت مدیره اتحادیه را یاری رسانند.