استان خوزستان قلب تپنده و دژ مستحکم ایران است/ حرکت عظیمی در جهت توسعه کشور به راه افتاده است

دکتر اسحاق جهانگیری در آیین افتتاح کارخانه تولید آهن اسفنجی شادگان استان خوزستان را دژ مستحکم ایران و مرکز صنعت، انرژی،‌ کشاورزی و آب ایران توصیف کرد و افزود: همه ما ایرانیان نسبت به خوزستان تعلق خاطر خاصی داریم، چرا که هر کدام از ما یک یا چند تن از خانواده‌مان یا دوستان و اقوام‌مان برای حفاظت از انقلاب و ایران خونشان در خوزستان به زمین ریخته شده است و وقتی به این استان پا می گذاریم یاد شهدای عزیزمان در خاطرمان زنده می شود.

وی یکی از افتخارات مهندسین ایرانی را برخورداری از توانمندی بالا در طراحی واحدهای تولیدی با اتکا به دانش و توان بومی دانست و تصریح کرد: در همین راستا تکنولوژی تولید آهن اسفنجی که تا مدت‌ها در انحصار شرکت‌های آمریکایی بود، امروز توسط مهندسین ایرانی طراحی و ایجاد شده است.

جهانگیری ضمن قدردانی از مهندسین و متخصصین ایرانی گفت: این توانمندی‌ها در دوران تحریم‌ها کشف شده و از ارزش فراوانی برخوردار است، اما متاسفانه عده ای عادت کرده اند که توانمندی کشور را کوچک نشان دهند اما سخنان این افراد نباید ما را دلسرد کند چرا که امروز حرکت عظیمی در جهت توسعه کشور به راه افتاده است.

معاون اول رییس جمهور با تأکید بر عزم دولت برطرف کردن کمبودها، یادآور شد: البته کشور بزرگی مانند ایران با جمعیت 80 میلیون نفری در منطقه حساس خاورمیانه و در دنیای پرمخاطره امروز قرار دارد و طبیعی است که در برخی نقاط کمبودهایی وجود داشته باشد که البته عزم دولت برطرف کردن این کمبودها است.

جهانگیری در پایان گفت: امیدوارم همه شهرستان های استان خوزستان و از جمله شادگان بتوانند مسیر توسعه را سپری کرده و رفع محرومیت‌ها در این مناطق را مشاهده کنیم.