اتحادیه پیچ و مهره فروشان تهران، یک باب مدرسه و یک باب خانه بهداشت در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی احداث کرد

اتحادیه پیچ و مهره فروشان تهران، یک باب مدرسه و یک باب خانه بهداشت در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی احداث کرد

رئیس اتحادیه پیچ و مهره فروشان تهران گفت : با هدف انجام وظیفه انسانی و دینی اعضای این صنف با همکاری و حمایت خیرین صنف اقدام به احداث یک باب مدسه و یک باب خانه بهداشت در مناطق زلزله زده آذربایجان شرقی کرده است

نورالدین مهری؛ با بیان اینکه به مناسبت اولین سالروز وقوع زلزله دلخراش استان آذربایجان شرقی این اتحادیه یک باب مدرسه در زمینی به ابعاد 250 متر و زیربنای 100 متر را در روستای حماملو از توابع شهرستان ورزقان احداث کرده است ، افزود : همچنین علاوه بر مدرسه به همت خیرین و اعضای این صنف یک باب خانه بهداشت در زمینی به ابعاد 250 متر و زیر بنای 115 متر با رعایت کلیه نیازهای ضروری در روستای دغلیان شهرستان اهر احداث و در مراسمی تحویل مسئولان محلی استان شد .

مهری با تاکید براینکه در این مراسم علاوه بر حضور قاسم نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف ایران ، رئیس آموزش و پرورش شهرستان اهر، روسای اتاق اصناف و اتحادیه های استان ، فرماندار اهر، خیرین و هیات مدیره اتحادیه پیچ و مهره فروشان تهران و جمعی از اهالی روستا حضور داشتند، اظهار داشت : در اولین مرحله افتتاح،مدرسه شهید علی تجلائی به دست رئیس اتاق اصناف ایران در روستای حماملو شهرستان ورزقان با حضور رئیس آموزش و پرورش و سایر مدعوین افتتاح شد .

به گفته وی ،در مرحله دوم افتتاحیه در شهرستان اهر و با حضور فرماندار ، رئیس شبکه بهداشت ، بخشدار ،روسای اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی شهرستان اهر، خانه بهداشت در روستای دغلیان افتتاح شد .

وی تاکید کرد : خانه بهداشت احداث شده به دلیل اینکه در منطقه مناسبی بین چندین روستای منطقه قرار گرفته است می تواند خدمات مناسبی به اهالی منطقه ارائه نماید .

رئیس اتحادیه پیچ و مهره فروشان تهران تصریح کرد : در این مراسم ابتدا فرماندار شهرستان اهر در سخنانی از عملکرد خیرین ، هیات مدیره و اعضای صنف پیچ و مهره فروشان تهران تقدیر و تشکر کرد و توجه ویژه این صنف را به رفع مشکلات روستا ستود .

وی ادامه داد : همچنین نوده فراهانی رئیس اتاق اصناف ایران نیز در سخنانی عملکرد و توجه این اتحادیه را به انجام خدمات در مناطق زلزله زده به عنوان الگویی برای سایر بخش ها عنوان کرد و از همه دست اندکاران این حرکت تشکر کرد.

مهری خاطر نشان کرد :اینجانب نیز از توجه رئیس اتاق اصناف ایران ، فرماندار اهر و اصناف استان در قبول دعوت تشکر کردم و این حرکت را فتح بابی جهت ادامه حرکت بعدی عنوان کردم